معرفی سرویس NoAPI

by MDP 17. May 2014 21:01

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز به استخراج اطلاعاتی از یک وبسایت خاص داشته باشید که وبسایت مورد نظر امکان ارائه این اطلاعات را به صورت API به شما ارائه ندهد.

یکی از روش های معتبر برای این مشکل استفاده از scraper هاست.

این ابزار ها به بررسی اطلاعات صفحه مورد نظر بر اساس درخت کد های موجود در صفحه (XPATH) اطلاعات مورد نظر را استخراج می کنند.

برای مثال در .Net ابزار بسیار قدرتمندی به نام "htmlagilitypack" وجود دارد که با استفاده از آن می توانید عملیات فوق را انجام دهید.

سرویس NoAPI(البته دلیل انتخاب این اسم برای سرویس فوق کاملا در حاله ای از ابهام قرار دارد ) نیز برای همین منظور طراحی شده است.

البته این API که توسط  محسن درپرستی طراحی شده است در مراحل ابتدایی به سر می برد و به نظر بنده قابلیت های بسیاری می توان به آن افزود.

شما با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید اطلاعات مورد نظر خود را استخراج کنید.

راهنمای استفاده از سرویس در سایت NoAPI وجود دارد.

 

یک خسته نباشید ویژه برای حناب آقای محسن درپرستی !Cool

Tags:

تغییرات جدید مدیریت باطری در Windows phone 8.1

by MDP 17. May 2014 18:22

حدود دو هفته پیش که آپدیت جدید ویندوز فون رو نصب کردم قابلیت های خیلی جالب و بهبود های خوبی رو توی سیستم عامل دیدم که بهترین اونها موندگاری بیشتر باطری بود.به طوری که قبلا تلفا با یک بار فول شارژ و استفاده مداوم شامل : تماس تلفنی،پیامک و استفاده از GPRS حدود 8 ساعت به راحتی کار می کرد.

در ویندوز فون 8.1 این طول عمر به بیشتر از 16 ساعت رسیده و با آخرین آپدیتی که چند روز پیش ماکروسافت ارائه داد طول عمر باطری به حدود 24 ساعت رسیده.قسمت جالبش اینجاست که بعد آپدیت جدید من خیلی بیشتر از قبل با گوشی کار کردم و حتی بیشتر بازی و کار های وب گردی انجام دادم.این یعنی طول عمر باطری بیشتر از 26 ساعت هم خواهد شد.

دلیل اصلی این افزایش باطری مدیریت برنامه های در حال اجرا در  پس ضمینه و چندین مورد دیگست.

Tags:

My Groups

Poll

از چه پلتفرمی برای توسعه استفاده می کنیدShow Results

Month List