همسان کردن اطلاعات تیم.

by MDP 16. October 2011 11:30

چند وقتیه که توی شرکت ، کلاس هایی برگذار میشه با عنوان های‌:

  • ASP.Net
  • Advanced C#
  • JavaScript
  • MS SQL Server
وقتی برای اولین بار ایمیل برگذاری این کلاس ها برای من اومد به شدت بهم برخورد.مطالب بسیار ساده و عادی بودن که هر برنامه نویس و توسعه دهنده تازه کاری اونا رو می دونست.
ناراحتی من ادامه داشت تا جلسه اول کلاس.
آیدین ( معاون محصول شرکت ، البته اسم ایشون آیدین توکل هست که بچه ها آیدین صداش می کنن ) اول جلسه همین موضوع رو عنوان کرد و گفت ما همه این موضوعات رو بلدیم و اطلاعاتمون کامله ولی هدف اصلی این کلاس همسان کردن دانش افراده و یکی کردن درک ها از موضوعات مختلف.
 
حالا بعد از تمام شدن کلاس های دور اول چیز های خیلی جالبی از بازخورد این کلاس رو من توی شرکت می بینم.
وقتی با همکاری در مورد بخش خاصی صحبت می کنیم همه رفرنس اطلاعات خودشون رو به اون کلاس می دن و در نتیجه بحث زود تر و دقیق تر به نتیجه میرسه.
 
در تیم های بزرگ یکی از اصلی ترین دلایل پیش رفت هم سطح بودن اطلاعات هست.در این جور تیم ها شما لازم نیست وقی به همکارتون برای حل مشکلش راهی پیشنهاد میدید نگران این باشید که فرد مورد نظر از روشی که شما گفتید اطلاعاتی داره یا نه.شما فقط راهکاری که توی ذهن خودتون هست و به ذهن کسی نرسیده و یا راهکاری که بر اساس تجربه به دست اوردید رو به اشتراک میزارید.
 
تنها مساله مهم اینه که هیچ وقت فراموش نکنید ، این جور دوره ها جای جنگ اطلاعات نیست، چون همیشه شرکت ها برای کارشون یک سری محدودیت هایی تائین می کنن که شاید در دنیای واقعی محدودیت نباشه ( مثلا در چارگون استفاده از کوکی حرام است !‌:)‌ )

Tags:

Work

blog comments powered by Disqus

My Groups

Poll

از چه پلتفرمی برای توسعه استفاده می کنیدShow Results

Month List