شروع به کار یک شرکت، باید ها و نباید ها

by MDP 8. September 2012 16:55

سلام.

چند وقتی هست که درگیر کار های شغل جدید بودم و وقتی برای نگارش مطالب جدید نداشتم

از وقتی که چارگون رو ترک گفتم و وارد بیزنس جدید خودمون شدم با چالش های خیلی زیادی دست و پنجه نرم کردیم که لازم دیدم در موردشون و راه حل هاشون چند خطی ینویسم.

 

راه اندازی یک کسب و کار جدید به اولین چیزی که نیاز داره ایده هست.خیلی واضحه که اگه شما وارد هر کاری بشید ( مثل تولید نرم افزار ) بدون ایده و نقاتط قوت خیلی زود توسط رقبا زمین زده میشید.

استفاده از ایده های جدید ، روش های روز دنیا و ... همیشه جوابگو نیستن.چرایی این مساله هم خیلی واضح و روشنه.شما برای کسب کارتون اگر یک پشتوانه مالی خیلی(تاکید میکنم که خیلی ) خوب دارید میتونید ایده  جدید کسب و کارتون رو شروع کنید.

ولی اگر این پشتوانه رو نداشته باشید تیم شما زمین میخوره.چون ایده های جدید درسته که خیلی خوبه ولی ناشنخته های زیادی داره که ممکنه شما رو از ارائه اولیه محصول یا خدمتتون به بازار عقب بندازه و شما تمام دارایی های اولیه رو بابت این موضوع از دست میدید.

خاطرتون باشه ایدتون رو همیشه جایی به کار ببرید که حداقل با ضعیف ترین رقیبتون از نظر کار و تولید برابر باشید.

نکته اصلی اینه که : داشتن یک محصول تکراری قابل فروش در زمان حال همیشه بهتر از محصول خیلی خوب ولی غیر قابل فروش در حال حاظر هست.

این کار باعث مقاوم شدن اسکلت کسب و کار شما میشه.

 

مسئله مهم دیگه شروع کردن یک کسب و کار اینه که شما هیچ وقت نباید پس رفت داشته باشید.اگر در کارتون پس رفت داشته باشید مشتری هاتون به شما بی اعتماد میشن.

همیشه دقت داشته باشید که اگر بیزینس شما در مرحله اولیه تمام قدرت خودش رو نمایش بده دستش خونده میشه.

استعداد ها ، ایده ها و نقات قوت خودتون رو یکجا به نمایش نذارید.

برای مثال اگر در ماه اول ارائه خدمتون به بازار تمام ایده هایی که دارید رو نمایش بدید دیگه برای ماه های آینده چیزی برای نمایش نخواهید داشت.در ایران ما زود تر از پولی که رو زمین افتاده شده ایده دزدیده میشه.

همیشه باید چیزی توی آستین داشته باشید که وقتی روی محصول رقیب ایده خودتون رو دیدید بتونید از خدتون و محصولتون دفاع کنید.

 

ادامه دارد...

Tags:

blog comments powered by Disqus

My Groups

Poll

از چه پلتفرمی برای توسعه استفاده می کنیدShow Results

Month List